Ten serwis wykorzystuje pliki Cookie X

Technika Bowena (BOWTECH)

Bowtech – Technika Bowena jest ogólnoustrojową, nieinwazyjną, bezbolesną techniką manualną stosowaną na mięśniach i tkance łącznej pacjenta. Opracowana została przez nieżyjącego już Toma Bowena z Geelong w Australii. Pod koniec lat 80-tych ubiegłego wieku udostępniona była w wielu krajach świata. Dzisiaj technika ta stosowana jest w 36 krajach, w tym prawie wszystkich krajach europejskich.
Sesja terapeutyczna trwa zazwyczaj około godziny. Składają się na nią odpowiednio dobrane procedury terapeutyczne jak i przerwy, podczas których organizm pacjenta podejmuje wysiłek samouzdrawiania. Terapia Bowena wpływa na autonomiczny układ nerwowy, układ ten kontroluje około 80 procent funkcji każdego organizmu. Przewlekły stres, który towarzyszy naszemu dzisiejszemu życiu powoduje, że większość osób żyje w stanie napięcia powstającego wskutek nadmiernej stymulacji układu współczulnego (pobudzającego). Proces samouzdrawiania następuje po uruchomieniu układu przywspółczulnego (hamującego).
Bowtech nie koncentruje się na pojedynczej dolegliwości, oddziałuje na ciało jako całość i przywraca je do równowagi. Technika Bowena jest w stanie przynieść ulgę zarówno w ostrych jak i przewlekłych stanach chorobowych. Z wyjątkiem nielicznych, bardzo specyficznych sytuacji, gdzie istnieją przeciwwskazania do stosowania pewnych procedur, procedury Techniki Bowena stosuje się na osobach w każdym wieku i w każdym stanie zdrowia.

Terapia Bowena nie ma skutków ubocznych. Można ją z powodzeniem stosować u każdego, niezależnie od wieku i stanu zdrowia, od przyszłych matek, noworodków po ludzi starszych, od drobnych dolegliwości po choroby przewlekłe. U większości pacjentów znacząco poprawia stan zdrowia lub doprowadza do całkowitego wyleczenia. W chorobach nieuleczalnych opóźnia ich postęp, przedłuża sprawność i poprawia jakość życia.

Przykładowe schorzenia, w których technika Bowena daje bardzo dobre rezultaty:
- bóle karku, pleców i lędźwi,
- skrzywienia kręgosłupa (skoliozy, kifozy, itp.),
- dyskopatie (wypadanie dysków, przepukliny),
- schorzenia bioder, kolan i stóp,
- zespół cieśni nadgarstka, łokieć tenisisty, bóle na skutek przeciążenia,
- problemy ze stawem żuchwowo – skroniowym,
- bóle i ograniczenia ruchomości barku (w tym „zamarznięty bark”),
- problemy oddechowe (astma, rozedma płuc),
- alergie,
- bóle głowy, migreny, zawroty głowy,
- choroba Meniere (ciśnienie w błędniku),
- dolegliwości ginekologiczne (w tym problemy z miesiączkowaniem, menopauzą),
- dolegliwości w czasie ciąży i okołoporodowe,
- bezpłodność,
- schorzenia prostaty,
- zaburzenia trawienia (zgaga, problemy woreczka żółciowego),
- ciśnienie tętnicze (wysokie i niskie),
- napięcie, niepokój, stres, niestabilność emocjonalna (w tym ADHD),
- problemy jelita grubego (w tym jelito drażliwe),
- zespół chronicznego zmęczenia,
- problemy mięśniowo – szkieletowe,
- fibromialgia i miastenia
- inne: moczenie nocne (u dzieci), nie trzymanie moczu (u dorosłych), nieżyt żołądka, ostrogi piętowe, haluksy, zapalenia stawów, bóle krzyża, bóle piersi, rwa kulszowa, lumbago, problemy z zatokami, pisk w uszach, zatkane trąbki słuchowe, nerw trójdzielny, kręcz szyi, biegunki, zaparcia, hemoroidy, problemy krążeniowe i wiele innych.

Wielu pacjentów twierdzi, że Bowtech jest najbardziej relaksującą terapią ze wszystkich jakich kiedykolwiek doświadczyli. Terapia  Techniką Bowena nie zastępuje leczenia tradycyjnego, ale w bardzo skuteczny sposób może wspomagać medycynę konwencjonalną.  
Opracowane na podstawie:  www.BOWENPOLSKA.pl
 
Menu Strony