Ten serwis wykorzystuje pliki Cookie X

Alfa-ton dźwiękoterapia

Dźwiękoterapia dźwiękiem ALFA wykorzystuje aparat ALFA-ton emitujący dźwięk ALFA oraz biorezonans za pomocą kamertonów leczniczych.


Dźwięk – wrażenie słuchowe, spowodowane falą akustyczną rozchodzącą się w ośrodku sprężystym (ciele stałym, cieczy, gazie). Częstotliwości fal, które są słyszalne dla człowieka, zawarte są w paśmie między wartościami granicznymi od ok. 16 Hz do ok. 20 kHz.
Dźwięki w naszym życiu spełniają ważną rolę - informują nas, uczą, bawią, niszczą nasze zdrowie i pomagają nam zwalczać choroby. Szczególnym dźwiękiem jest DŹWIĘK ALFA.

Dźwięk ALFA (według J. Silva, za ForumNeurologiczne.pl)
Mózg człowieka wysyła fale o różnych częstotliwościach. Grupy częstotliwości nazwano odpowiednio: beta, alfa, theta, delta. Beta jest to stan rozbudzenia i aktywności, alfa jest to stan rozmarzenia, lekkiej medytacji, lekkiego snu lub modlitwy. Theta jest to stan głębokiej medytacji, snu. Delta – tak właściwie nie wiadomo.
Podczas medytacji lub relaksacji staramy się uzyskać fale mózgowe o częstotliwości z zakresu alfa. Ułatwia to między innymi przeprowadzenie medytacji, uspokojenie, wzmacnia układ obronny organizmu, stymuluje procesy lecznicze w organizmie.
Dźwięku o częstotliwości alfa człowiek nie słyszy. Jest to dźwięk o częstotliwości 10 Hz, a granica słyszalności człowieka to 16 Hz - 20 kHz. J. Silva zauważył, że takie same efekty można uzyskać stosując dźwięk o częstotliwości 600 Hz i przerywając go 10 razy na sekundę. Słuchając tego dźwięku mózg „dostraja” się do tej częstotliwości – pomaga to utrzymać się w stanie alfa.

Medytacja nie jest jedynym sposobem wykorzystania tego dźwięku. Może on być stosowany z dwóch powodów.
Jeden z nich to leczenie. Badania dowiodły, iż dźwięk o częstotliwości 10 Hz wzmaga leczenie żywych organizmów. Doskonale sprawdza się przy likwidacji bólu różnego pochodzenia. Ale to nie tylko ból. Dźwięk alfa pomaga leczyć rany, oparzenia, stłuczenia, złamania – właściwie wszystkie urazy. Dźwięk można zastąpić masażem, z „drgającymi” rękami o częstotliwości 10 Hz – leczy częstotliwość oddziaływań, a nie sam dźwięk.
Drugie zastosowanie to działanie uspakajające. Dźwięk alfa to półsen, odpoczynek, spokój, twórczość, koncentracja, lepsze przyswajanie i pamięć.
Dźwięk alfa jest czymś stałym, odwrotnie do muzyki, czymś monotonnym, za czym umysł i mózg swobodnie podąża.

Korzyści ze stanu alfa jest znacznie więcej. Dzieci od chwili narodzin prawie zawsze przebywają w stanie alfa, dzięki temu w niesamowitym tempie przyswajają sobie wiedzę (uczą się mówić, chodzić i biegać, bawić się i mają cudowną wyobraźnię). My przebywając w stanie alfa lub theta zawsze czujemy błogi spokój.
Na dźwięk ALFA doskonale reagują zwierzęta, „słuchają” tego dźwięku według własnego uznania. Nie można ich zmusić, jednak kiedy potrzebują pomocy są spokojne i dają sobie wykonać zabieg.
 
Menu Strony